2013-as EB a 6th Battle Warsaw volt

2013-as EB a 6th Battle Warsaw volt [ Classic leírás a World Slalom Series oldalon ]
[ Speed verseny leírás a World Slalom Series oldalon ]
[ Battle verseny leírás a World Slalom Series oldalon ]

2013-ban az Európa bajnokságra Varsóban került sor, amelyen én képviseltem Magyarországot.
A verseny megrendezésére július 12. és 15. között került sor Varsó külvárosában, Pruszkówban található BGZ Arena nevű velodrómban (pályakerékpáros csarnok), aminek a közepén egy kellően tágas görhokizásra használt terület található.
Ezen a görkhoki pálya felületen (ami a szokásosnál sokkal nagyobb területű) volt megrendezve a verseny, ahol európai országokon kívül még Brazília is képviselhette magát, de csak classic freestyle slalom kategóriában.
Mindenképpen figyelemre és tiszteletre méltó, hogy Rodrigo Morgado (BRA) átutazta az egész földet, hogy itt lehessen.
Ha esetleg valakinek furcsa lenne, hogy miért is lehetett egy EB-n egy amerikai ország jelen, annak tudnia kell, hogy a WSSA és Seba szeretné minél elismertebbé tenni ezt a sportot világszerte és ehhez minél több országot szeretnének elhozni az évente megrendezett két "major" eseményre (Európa: 1; Ázsia: 1) és az évi négy-négy "main" eseményre (Európa: 4; Ázsia: 4). Így lehetett itt tisztelet vendégként Brazília, de persze valami más is lehetett ennek a hátterében.

A rendezőket, szervezőket, segítőket, bírókat, MC-ket (felkonferálást végzők), büféseket és a DJ-t minden tisztelet megillet, mert fáradhatatlanul végezték a három nap alatt a munkájukat, ami biztos nagyon kimerítő volt számukra.
A versenyt a páratlan lengyel vendégszeretet tette még jobbá.

A esemény első napján érkeztem a versenyre, ami kb. du. egy óra körül kezdődött egy megnyitóval, ahol minden résztvevő ország egy versenyzője a nemzeti zászlójával részt vett egy felvonuláson a csarnokban, aminek a végén elhangzott a lengyel himnusz.

Ezt követően elkezdődött a classic freestyle verseny, amiben résztvevő az általa előre meghatározott zenére 80....100 másodperces időkeretben kell, hogy az általa kitalált koreográfiát bemutassa, ami kötelezően kell, hogy tartalmazza a következő elemeket:
-egy kerekezés, ami minimum 4 bója távolság után minősíthető elfogadhatónak
-ugrálós trükköt, ami ugyancsak minimum 4 bója távolság után minősíthető elfogadhatónak
-spin (forgó) trükköt, ami minimum 3 bója vagy 3 fordulat után elfogadható
-guggoló trükköt, ami minimum 4 bója távolság után értékelhető.
Az értékelés 5 tapasztalt bíró által technikai és művészi (artistic) szempontok szerinti pontozás alapján történik, amiből az így elért pontok alapján kerülnek levonásra az elkövetett hibák.
Hibának számít a bója kihagyás vagy feldöntés, elesés és időkeretnek való nem megfelelés.
A trükköket a zenével összhangban kell bemutatni természetesen.
A fontosabb technikai elemeket próbáltam az elejére csoportosítani, hogy ne fáradtan próbálkozzak velük és így ezzel is csökkentsem a hibapontok esélyét, ami jó taktikának tűnt, mert mindössze csak egy hibát vétettem, ami csak 0,5 pont levonást eredményezett.
Férfi kategóriában Romain Lebois (FRA) nyert, második Michał Sulinowski (POL) lett, míg Alexandr Timchenko (RUS) lett.
Én végül a 27. helyet szereztem meg a 48 versenyző közül, ami mindenképpen egy jó eredménynek tekintek.
Női kategóriában Daria Kuznetsova (RUS) nyert, második Olga Semenikhina (RUS) lett, míg Klaudia Hartmanis (POL) lett a harmadik.
A classic freestyle kategóriát a slide követte este, ami kb. másnap hajnali kettőig tartott, amit követően reggel 8:30-kor folytatódott a verseny tovább.
Ez mind a bírókra és szervezőkre, mind a versenyzőkre nézve elég fárasztó volt. Én kb. éjfél körül elmentem aludni, mert tudtam, hogy ez hosszú lesz és ebben a versenyszámban nem indultam idén.
Slide során tulajdonképpen minél technikásabb módokon kell megállni. A versenyzők négy fős csoportokba rendezve mutatják be tudásukat, amit a bírók összehasonlítanak és az első kettő jut tovább a következő fordulóba. A fékezések/csúszások általában valami féle keresztbetett lábas és/vagy egy-egy kerekes dolgok.

3. Carlos Nelson (SPA)

A második napon reggel következett a speed slalom verseny, amiben 80cm-es távolságokra tett 20 db bóját kell minél hamarabb megkerülni.
Ebben a verseny típusban az olaszok voltak határozottan a legjobbak.

Férfi eredmények:
1. Simone Nai Oleari (ITA)
2. Diego De Araujo (ITA)
3. Yohan Fort(FRA)
Simone egyébként nagyon szerény ember, aki egyébként a Fila márkát képviseli. A korcsolyája egy még nem kapható prototípus, ami elég jónak ígérkezik nem csak az eredményei alapján, hanem kialakítás szerint is (ez nem a karbon NRK, hanem egy másik jóval könnyebb modell).
Én a 40. helyet szereztem meg az 59 versenyző közül.

Női első három helyezett:
1. Cristina Rotunno (ITA)
2. Barbara Bossi (ITA)
3. Kristina Lysenko (RUS)

Speed versenyt követte a freestyle battle, amiben a versenyzők 4 fős csoportokban mutatják be tudásukat és csoportonként az első 2 jut tovább(, kivéve ha pre-qualification-ről van szó, mert akkor csak a csoport első jut tovább).
Itt első körben egy csoportban voltam Gleb Velikanov (RUS), Andrey Shitov (RUS), Alexandre Del Marmol (BEL) versenyzőkkel, akik közül csak Gleb Velikanov-ot sikerült megelőznöm, így végül csoport harmadikként nem jutottam tovább és végeredményben 33. lettem (összesen: 62 versenyző). A mezőny olyan erős volt, hogy még Igor Cheremetieff is csak a negyed döntőig jutott (végül 13.).
Igazából ezt a helyezést szerettem volna elérni, amit sikerült is végül. Ehhez szinte csak egykerekezéseket, korean spin-eket, wiper-t csináltam egy kis Igor hop-pal és néhány más dologgal kiegészítve.

1. Romain Lebois (FRA)
2. Alexandre Claris (FRA)
3. Michał Sulinowski (POL)

Romain magasan a legjobb volt ezen a versenyen és ismét bebizonyította, hogy egy szinten van a kínaiakkal és méltó ellenfél számukra.
Ilyen nehéz best/last trick-et még sosem láttam, mint amit a döntőben produkált. Ezt majd mindenképpen érdemes lesz megnézni, amint elérhető lesz.